Nosenie.sk – ...dôležité pre dieťa a pohodlné pre rodiča

Nákupný košík:
0 € (Položiek: 0)

Hlavné menu

Články

Nosenie dvojičiek

Veľmi rada by som sa chcela podeliť o skúsenosti s nosením dvojičiek. Obe staršie deti som vynosila v šatkovaku, šatkovak bol mojím verným spoločníkom každý deň a starostlivosť o dieťatko som si bez neho nevedela vôbec predstaviť.

Pokračovanie

Vzťahová výchova - o nosení a spaní spolu s bábätkom

Rodičovský prístup k dieťaťu, ktorého hlavným cieľom je posilňovanie pripútania, vzťahovej väzby, u dieťaťa, sa nazýva vzťahová výchova.

Pokračovanie

Vzťahová výchova – voľba pre moderných rodičov

Chceli by ste, aby starostlivosť o bábätko bola čo najjednoduchšia? Chceli by ste zvládnuť výchovu čo najlepšie? Chceli by ste, aby bolo vaše dieťa po celý život psychicky čo najodolnejšie? To všetko sa dá – hlavným predpokladom je vytvoriť si s dieťaťom kvalitný vzťah.

Pokračovanie

Všetko o vzťahovej výchove 2) - dojčenie a odstavovanie.

Kto pri pohľade na dojčiacu matku nemôže nevidieť to jedinečné puto, ktoré medzi ňou a dieťaťom vzniká?...

Pokračovanie

Všetko o vzťahovej výchove 3) - Nosenie

Prečo nosiť bábätko?
Už vieme, že veľmi blízky kontakt dieťatka s rodičom predstavuje v prvých rokoch života predpoklad pre zdravý psychický i telesný rozvoj dieťatka.

Pokračovanie

Vzťahová výchova 4) Zaspávanie a zdravý spánok

Upevňovanie (alebo v horšom prípade oslabovanie) vzťahovej väzby teda prebieha nielen cez deň, ale aj v noci.

Pokračovanie

Všetko o vzťahovej výchove 5) - Ako vychovávať staršie deti

Vzťahová výchova – založená na vzťahu
Ako už z názvu vyplýva, základom výchovy je vzťah. Je to vzťah medzi rodičmi a deťmi založený na láske a dôvere

Pokračovanie

NOSENIE SA NOSÍ!
Fotosúťaž o atraktívne šatkovaky pre všetkých, ktorí nosia svoje detičky

Milí (aj začínajúci) priaznivci nosenia! Na leto sme pre vás pripravili v spolupráci s časopisom Dieťa nielen pre rodičov zábavnú súťaž o pekné ceny. Pravidlá sú jednoduché. Posielajte nám fotografie, ako nosíte svojich drobcov v detských nosičoch – v šatkovakoch, šatkách či len tak na rukách v obľúbenej polohe vašich detičiek. Fotografovať môžete podľa svojej fantázie kdekoľvek (vonku alebo vo vnútri) a pri akejkoľvek činnosti. Vítané sú aj fotografie zachytávajúce starých rodičov pri nosení vnúčatiek. V prvom rade však dodržiavajte zásady správneho nosenia! Do súťaže zaradíme iba fotografie, ktoré budú spĺňať dve hlavné zásady: po prvé, dieťa nesieme iba v bezpečnej a výrobcom odporúčanej polohe a po druhé, dieťa, ktoré nevie samé sedieť, a teda nemá dostatočne spevnené svaly podporujúce chrbticu, nemáme mať zavesené vo zvislej polohe.

Pokračovanie

O zdravom detskom spánku – nechávať dieťa „vyplakať“ je škodlivé

28.8.2006

Tieto riadky sú čiastočne reakciou na článok „Rady na dobrú noc“. Napísala som ich, pretože som presvedčená, že niektoré rady, ktoré spomínaný článok uvádza, nie sú správne. Dozviete sa v nich o vedeckých poznatkoch na túto tému.

Pokračovanie

Dokedy dojčiť?

23.8.2006

Pribúda medzi nami stále viac a viac mamičiek, ktoré dojčia nielen jeden rok či dva roky, ale ešte ten rôčik dva naviac. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) doporučuje dojčiť aspoň dva roky a ak to mamičke a dieťatku vyhovuje, tak aj dlhšie. Táto definícia znie jednoducho, ale myslím si, že veľa mamičiek si i tak láme hlavu nad tým, dokedy dojčiť. Možno by si hlavy nelámali a ani by sa nepozastavovali nad tým, že dojčia dieťa, ktoré už behá a rozpráva, keby... Keby sa okolie nad dojčením väčšieho dieťatka nepohoršovalo, keby mamičky od dlhšieho dojčenia neodrádzali názory, že tým dieťa rozmaznávajú, alebo sa ním nechávajú využívať, skrátka, keby nebolo toľko predsudkov...

Pokračovanie

Naše dovolenky s baby vakom

20.07.2005

Synčeka som nosila v baby vaku už od narodenia, pretože v ňom bol výnimočne spokojný, mohla som pohodlne a kdekoľvek dojčiť a mala som aj s malým dieťatkom všade zelenú.

Pokračovanie

Objímaj ma mamko (aj tatko)!

Časopis Dieťa, číslo 2, február 2006

"Objímaj ma mamko (aj tatko)!" sa týka výchovy rovnako, ako známe "Ohýbaj ma mamko, pokiaľ som ja Janko!" Ba dokonca i viac, pretože deti treba oveľa viac objímať, ako "ohýbať". Vďaka teplu objatia sú potom naše nežné rastlinky poslušnejšie a ohýbateľnejšie. Na druhej strane my rodičia - záhradníci - ich tak lepšie spoznávame a správnejšie dokážeme uplatňovať výchovu.

Pokračovanie

Babyvak - pohodlie pre mamu aj dieťa

27.11.2004

Babyvak je látkový nosič pre bábätko. Dieťa v ňom môžeme nosiť v rozličných polohách od prvého dňa do troch rokov, prispôsobuje sa jeho rastu a rozvoju.

Pokračovanie

Srdce od útleho veku zahŕňané láskou...

3.01.2004

Nosenie dieťatka v babyvaku so sebou prináša nádherné okamihy. Mamička si môže oveľa intenzívnejšie vychutnávať materstvo (a otecko otcovstvo), túliť si v náručí svoj poklad, môže ho kedykoľvek pohladkať a pobozkať.

Pokračovanie

Noste svoje bábätko!

8.11.2003

Článok vyšiel 3.11.2003 na portáli babetko.sk

Babyvak - látkový nosič na nosenie novorodencov, dojčiat a batoliat - by mal svojmu dieťatku kúpiť do výbavičky každý rodič. Najmä v prvých mesiacoch života je veľmi správne nosiť bábätko i niekoľko hodín denne. (Dá sa pri tom i sedieť, dôležité je mať dieťa v náručí.) Nezabúdajme, že ľudské mláďatko prežije deväť mesiacov v lone matky. Preto i v jeho ďalšom bezprostrednom vývine mu najviac prospieva tesná telesná blízkosť matky či otca.

Pokračovanie

Dokážem úspešne dojčiť...?!

8.11.2003

Patríte k mnohým čerstvým mamičkám, ktoré si kladú túto otázku? Čítajte, prečo vznikajú tieto pochybnosti a ako sa ich zbaviť.

Pokračovanie

Bábätko patrí na ruky

4. 10. 2003

Niektorí rodičia sa zdráhajú dlhšie nosiť svoje bábätko na rukách, pretože sa obávajú, aby sa "na ruky" nenaučilo, aby nezostalo na rodičoch a na ich náručí závislé. Chcú, aby bolo dieťatko samostatné a domnievajú sa, že samostatnosť je najlepšie začať trénovať hneď od narodenia. Pravdou je však presný opak.

Pokračovanie

Budeš mať bračeka (alebo sestričku)...!

4. 10. 2003

Článok vyšiel 29.9.2003 na portáli www.mamatata.sk.

Ako pomôcť svojmu dieťatku zvládnuť príchod nového súrodenca na svet? Ponúkam vám niekoľko rád. Tá najdôležitejšia je: Dívať sa na vec jeho detskými očkami.

Pokračovanie

Dieťatko má domov v náručí

4. 10. 2003

Čo je to domov? Priestor pre nás životne dôležitý. Poskytuje útočisko, pocit bezpečia, možnosť nerušeného uvoľnenia, jednoducho, cítime sa v ňom ako doma.

Pokračovanie

Nosenie pomáha dojčeniu

4. 10. 2003

Článok vyšiel 13.10.2003 na portáli www.mamatata.sk.

Vak na nosenie malých detí je vynikajúcou pomôckou pre dojčenie. Vďaka nemu môže mamička kdekoľvek a kedykoľvek diskrétne dojčiť. Vak umožňuje bezprostrednú blízkosť matky s dieťaťom, čo je pre dojčenie veľmi dôležité. Nosiť dieťatko vo vaku pomáha preklenúť problémy s nedostatkom materského mliečka.

Pokračovanie
© 2006 Babyvak :: babyvak zavináč babyvak.sk